ארבעה פרוייקטי גמר באנימציה – שרידן, קנדה

כמעט במקביל הופיעו ברחבי הרשת פרוייקטי גמר של בוגרי המסלול ללימודי אנימציה בביה"ס הקנדי לעיצוב שרידן (Sheridan). הסטודנטים מתמודדים בדרכים שונות עם התפתחות גרפית ללא דיאלוג ובונים כל אחד חווייה ייחודית משלו.

'זוגות זוגות' של מתיו קלינאוסקס (Matthew Kalinauskas) מתפתח לרקע צלילי הבה נגילה, ומספר על נוח המעלה את החיות לתיבה לפני המבול. מימינו נערכת התארגנות דומה – אל תיבתו של היטי, איש השלג הנורא, עולות מפלצות צמאות דם, דמויות מיתולוגיות וגמדים מרושעים, אלא שמשהו בתוכנית משתבש. האיור בקו וקטורי לחלוטין, מאופיין בטכניקת צביעה סלקטיבית מתוך פלטה מוגבלת, המשאירה חלק גדול מהאלמנטים ברמה של קו מתאר בלבד. השימוש בצבע עוזר ליצור היררכיה ולמשוך תשומת לב להתרחשות בעלת משמעות.

ולדימיר קופרמן (Vladimir Kooperman) חוקר ב-'אגף C' את המשמעות של גבולות וקווי הפרדה, כשכלבלב מתעורר בבהלה לגלות שהוא מופרד מחברו ומגוייס למלחמה. הפסקול מינימליסטי ומדוייק, הטיפול בקו האיורי מרשים, כמעט קלאסי, ועיצוב הדמויות המעולה מלווה בהאנשה המצליחה לבטא רגשות כמו תסכול, שמחה ואכזבה. שימו לב לסרטון הפיקטוגרמי המסביר את מהות המשימה בסביבות 1:50. סרטון חמוד ומצחיק עם פתח לדיון פוליטי שאשמח לא להיכנס אליו כאן, תודה.

מתוך C Block של ולדימיר קופרמן

השיחה בין הדמויות הווקטוריות ב'כיכר פריז' של רנדיפ קטארי (Randeep Katari) מתנהלת בעזרת פיקטוגרמות הצפות בבועות דיבור ומחוות גוף מוגזמות. חיי השגרה של נהג מירוצים שתואר אליפותו נשלל ממנו, שנאלץ למצוא מפלט ברחובות פריז כנהג מונית, בדרכו להגיע ליעד הנסיעה של נוסעת מבוהלת והחתול שלה.

'הצפייה מומלצת בליווי הורים' של ג'יימס היגוצ'י (James Higuchi) מייצג חווייה של אובדן שליטה סביב שיטוט תחת שכרות ברחובות, סמים וסקס. הטיפול משלב צילומים מעובדים עם אנימציה קלאסית מבוססת ציורי עפרון, משחק בעומק שדה וקווים המרצדים לרקע הפסקול המעולה, כדי לבטא את אובדן השליטה. מעבר למסר המפתיע, יש בזה גם סצינת עירום מצוייר.

מתוך הצפייה מומלצת בליווי הורים


תגובה אחת

עידו, 23 במרץ 2010 ב-12:48:

@ ולדימיר קופרמן

מצויין !